Jak uzyskać efekt betonowej ściany

środa, listopada 12, 2014


Cześć, dzisiaj pokażemy Wam jak łatwo i tanio możecie uzyskać efekt betonowej ściany. Zanim przystąpiliśmy do realizacji naszego projektu poświeciliśmy sporo czasu na reaserch dotyczący materiałów dostępnych na polskim rynku. Niestety ceny większości produktów (tynków specjalnych, farb) były bardzo wysokie, więc postanowiliśmy użyć zwykłej zaprawy tynkarskiej.

Do realizacji tego projektu będziecie potrzebowali:


  • Zaprawę tynkarską (my użyliśmy zaprawy 'Atlas')
  • Wiertarkę + wiadro + mieszadło
  • Pacę metalową + pacę do zacierania (może być styropianowa)
  • Wodę 
  • Folię malarską/budowlaną 
  • Grunt 

Rozrobiona zaprawa powinna mieć odpowiednią konsystencję - nie za rzadką, żeby nie spływała po ścianie i nie za gęstą, bo się nie przyklei.


  • następnie zabezpieczamy powierzchnię dookoła ściany używając foli
  • oraz zaklejamy krawędzie ściany taśmą malarską

Taki odcień miała ściana w naszej sypialni :)

Jak nakładać tynk? 
na pewno możecie oglądnąć profesjonalne filmiki na Youtube, ale my Wam opowiemy o naszej metodzie


  • nabieramy nie za dużo tynku na pace i energicznym ruchem nakładamy na ścianę, część odpadnie więc się nie zrażajcie
  • następnie tynk przyciskamy do ściany i kolistym ruchem przemieszczamy go po ścianie
  • duże powierzchnie najlepiej robić we dwie lub więcej osób żeby tynk w wiadrze nie wysechł 
  • należy nakładać ok 2-3 cm grubości tynku ( my tyle daliśmy ) ale można więcej...
  • starajcie się nakładać go szybko i precyzyjnie ( późniejsze ewentualne niedociągnięcia można zalepić)


Tak wygląda prawie zrobiona ściana, oraz efekt naszego 'zacierania' który daje ciekawą gramaturę 


  • Po zrobieniu ściany należy ją pozostawić do wyschnięcia ( kolor będzie jaśniejszy jak będzie całkowicie sucha)
  • na sam koniec zagruntować żeby się nie obsypywała 
  • i gotowe ! .....

Efekt końcowy

Pół roku temu decydując się na taki efekt nie wiedzieliśmy czego będziemy mogli się spodziewać bo nigdy wcześniej nie robiliśmy nic podobnego, jednak efekt bardzo mile nas zaskoczył. Ściany nie brudzą się, nie obsypują, nie pękają więc czego chcieć więcej ....

teraz wyglądają tak



Kuchnia


Duży pokój  



Kto będzie próbował? 

You Might Also Like

78 komentarze

  1. Moim zdaniem wyszła Was super :)! Gratuluję pomysłu i metody :), w przyszłości wykorzystam na pewno :) Pozdrawiam cieplutko :)
    Marta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Marta, będzie nam bardzo milo ! również pozdrawiamy :)

      Usuń
  2. super wyszło. Ja napewno spróbuję w kolejnej realizacji. Mam pytanie, czy w kuchni nad blatem się nie brudzi (chlapniecia itp.)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Kasiu, nic a nic !!! Zero chlapnięć, zacieków

      Usuń
    2. Aż sama nie dowierzam ! Nie zamieniłabym nawet na piękne kafle :)

      Usuń
  3. Chyba i ja się porwę na ten wyczyn. To co u Was wyszło zachęca baaaaardzo! :) Fajnie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Świetnie! To do dzieła ! I koniecznie pokaż swoje efekty
      Pozdrawiamy

      Usuń
  4. W betonowej ścianie z założenia chodzi o to, żeby było tanio! Super wyszło :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dokładnie tak! niestety niektóre firmy nabierają ludzi proponując im 'tynk dekoracyjny' w cenie 300 zł za mały kubełek szok !

      Usuń
  5. wyszło rewelacyjnie :) ciekawa jestem czy ten tynk można stosować na elewacjach?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję Karolina za bardzo miłe słowa, jestem przekonana że można go stosować i na zewnątrz, ale sprawdzę dokładnie i dam Ci znać :) Pozdrawiam M

      Usuń
  6. Zainspirowaliscie mnie, ze postanowilam zrobic taka sciane w swoim pokoju! :)) Tylko jak szukalam betonu, to sa przerozne marki, nawet ten Atlas ma bowiem dwa rodzaje - jakiego uzyliscie? I ile kg betonu uzyliscie na jedna sciane? :) gdyz prawdopodobnie bede malowala tylko jedna sciane 4x2,5m :)


    Pozdrowienia z Litwyod www.dievinu.lt, uwielbiam Waszego bloga!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aaaaaa dziękujemy, takie komentarze bardzo motywują do dalszego działania :)
      Użyliśmy zaprawy tynkarskiej 'Atlas' na dole na worku jest napisane:
      wysoka plastyczność
      do tynkowania ręcznego murów z cegieł, bloczków i pustaków, zaprawa jest do wewnątrz i na zewnątrz, mrozoodporna....
      nie pamiętam dokładnie ile worków nam poszło, ale na bardzo podobną wielkość ściany chyba 2-3 worki ? po 25kg
      Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na rezultaty :)

      Usuń
  7. Efekt świetny tanim kosztem :) Już wiem co zrobię z naszą jedną ścianą w dużym pokoju, jak tylko "wyprowadzimy" z niego naszego Synka :)

    Hmm... zastanawiam się jak taka ściana sprawdzi się w łazience? Płytki mam już upatrzone, ale nie chce ich kłaść do samego sufitu... A płytki będą właśnie w kolorze betonu :)
    Myślicie że jest odporna na wilgoć? Może w łazience można pomalować ją jakimś innym środkiem zamiast unigruntu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo polecam taką ścianę :) myślę że w łazience też powinna dobrze się spisywać ale zasięgnij porady u sprzedawcy lub producenta materiału :)

      Usuń
    2. Dziękuję za odpowiedź :) Upewnię się.
      Tak sobie myślę, że skoro w kuchni nie macie z nią problemów to w łazience w miejscach nienarażonych na kontakt z wodą nie powinna sprawiać problemów :)

      Usuń
    3. Też tak myślę ! To do dzieła :) wyślij koniecznie zdjęcie gotowej ściany :)

      Usuń
  8. z przyjemnością pokażę :) remont łazienki będzie dopiero (albo aż) za 1,5 miesiąca... ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo ładnie Wam to wyszło. Jakim lakierem zaimpregnowaliscie ścianę? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  10. Kapitalnie! Nie spodziewałem się takiego efektu. Od ponad pół roku szukałem dużo tańszego rozwiązania na beton. Nawet wczoraj będąc w markecie budowlanym, na dziale zapraw, cementów itp. pomyślałem o zaprawie tynkowej. Wiedziałem jednak, że jest ona jednolicie szara po nałożeniu na ścianę. Okazuje się jednak, że nie. Zastosuje się do tej techniki. Dodatkowo zrobię ślady po szalunku płytowym. Brawo dla Was!

    Pozdrawiam
    Piotrek

    OdpowiedzUsuń
  11. Fajnie wyszło! Dobra opcja dla osób z tzw. "problematycznymi ścianami" :)

    OdpowiedzUsuń
  12. prezentuje się świetnie! kuszące rozwiązanie! :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Świetny efekt ! Ja właśnie jestem tą osobą, która dała się nabrać na tynk mineralny - efekt betonu. Efekt nie taki jak chciałam, brak tej surowości, zbyt subtelny. Czy ścianę trzeba czymś przemalować przed nałożeniem zaprawy tynkarskiej ? Pozdrawiam Kasia J.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kasiu, przed nałożeniem zaprawy rekomenduję pokryć ją jedną lub dwoma warstwami zwyczajnego gruntu, a po wyschnięciu można działać!

      Usuń
  14. Super pomysł, świetne wykonanie, ale wymaga umiejętności, zręczności. Gratuluję wykonania. A co myślicie o strukturze na ścianę Glinka Wenecka jak tutaj http://magnatstyle.pl/magnat-glinka-wenecka/

    OdpowiedzUsuń
  15. Witam , mam pytanie warstwa jest grubości 2-3 cm jak napisaliście ???? czy to pomylka i mialo byc w milimetrach " mm" Troche robie takich rzeczy i zastanawiam się jak na gladką sciane udało się wam narzucic 2-3 cm grubości ??? pozdrawiam czekam na odpowiedz Dzieki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Panie Bronku, sądzę, że te 2 - 3 cm. to nakładali na pacę, a potem dopiero na ścianę. :)

      Usuń
  16. Bardzo podoba mi się wasz blog. Też chciałabym coś takiego zrobić, tylko nie wiem czy dam radę, to faktycznie wymaga sporych umiejętności :). Może mi kogoś polecicie?

    OdpowiedzUsuń
  17. Bardzo chciałam zrobić efekt betonu na centralnej ścianie w sypialni, ale po przeliczeniu cen tynków dekoracyjnych myślałam, że zrezygnuję. Na szczęście trafiłam na tego bloga i zdecydowałam się spróbować waszą metodą. Trochę się bałam bo mieszkanie świeżo po remoncie - nowe gładzie na ścianach i jakby nie wyszło, to chyba trzeba byłoby je robić od nowa. Na szczęście wyszło bardo fajnie, aż sama się zdziwiłam, nawet lepiej niż te tynki dekoracyjne dostępne w sklepach budowlanych. Pewnie dlatego, że wasz sposób jest na bazie tynku cementowo-wapiennego (tego typu tynki są takie ziarniste/piaskowe), co dało bardziej surowy efekt niż sklepowe tynki dekoracyjne typu beton (wydaje mi się że są one na bazie zaprawy gipsowej, która jest bardziej gładka - jednolita w strukturze). Oprócz tynku dodałam trochę czarnego i niebieskiego barwnika żeby wyszedł trochę ciemniejszy kolor. Dobrym pomysłem jest popróbowanie sobie najpierw na kawałkach płyty kartonowo-gipsowej - mi akurat trochę zostało po remoncie, w ten sposób testowałam też kolor. Ostatecznie na ścianie kolor i tak wyszedł nieco ciemniejszy niż na próbce (pewnie przez to że ściana jest nieco zacieniona więc kolor wydaje się ciemniejszy, poza tym lakier przyciemnia kolor). Po tynkowaniu postanowiłam zalakierować ścianę, żeby się nie obsypywało ani nie kruszyło - użyłam pierwszego lepszego lakieru dedykowanego do tynków dekoracyjnych, użyłam matowego, ale ściana i tak się nieco błyszczy (co dopiero byłoby po lakierze błyszczącym) jeżeli spojrzy się pod kątem. Do wygładzania użyłam jednak pacy metalowej, a nie styropianowej - tej samej, której używałam do nakładania tynku. Jeżeli tynk za bardzo przysechł, pryskałam go wodą i wtedy wygładzałam. Przy użyciu takiej pacy uzyskuje się gładszy efekt, jakby polerowanego betonu, przy czym przy wygładzaniu powstają takie "wżery" (dziurki) jak na płytach betonowych. Ogólnie jestem zadowolona, szczególnie że nigdy wcześniej nie szpachlowałam, a jak się okazuje może to nawet i lepiej bo powstało więcej niedoskonałości (ślady po szpachli), które dodają większej surowości. Na pewno jakbym robiła drugi raz, ściana pewnie wyszłaby ładniejsza, ale i tak efekt jest zadowalający :) nakładanie tynku bardzo czasochłonne, robiliśmy ok. 4 godziny w dwie osoby (ściana ok. 10 m2), myślę że największy wpływ miał brak doświadczenia i to, że tynk szybko schodzi, więc co chwilę trzeba było go na nowo wyrabiać, odmierzać barwnik, itd. Koszt samego materiału wyniósł nam ok. 70 zł - 3 worki tynku, kilka buteleczek barwników, opakowanie lakieru (przy tynku dekoracyjnym byłoby koło 1000 zł...). Gdybym kiedyś chciała taką ścianę robić, to na pewno tą metodą :) Aha - i grubość tynku - około 3 mm (nie centymetry). Polecam pooglądać też filmiki dowolnego producenta tynków dekoracyjnych w jaki sposób nakłada się i wygładza tynk pacą metalową. Dzięki za inspirację i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę, że nasza metoda przypadła Ci do gustu :) do zacierania użyliśmy metalowej pacy, jednak można użyć styropianowej, jak kto woli.
      My nakładaliśmy po ok. 3-5 cm na pacę, a nie 3 mm. Należy nałożyć dużo tynku, bo potem się tą ilość rozciera po ścianie. Jeśli nałoży się za mało, po przejechaniu pacą po ścianie zrobią się dziury.

      Dzięki za uznanie i cieszę się, że pięknie wyszło!
      pozdrawiam

      Usuń
    2. Dominiko,bardzo jestem ciekawa twojej ściany,czy można ją gdzieś zobaczyć?
      Jakiego użyłaś barwnika?...nie chodzi mi o kolor,bo to już wiem:)

      Usuń
    3. Dominiko,czy można gdzieś zobaczyć Twoją ścianę?
      Ja jestem właśnie przed wykonaniem i zbieram informacje.
      Jakiego barwnika użyłaś? ...nie chodzi mi oczywiście o kolor,bo to już wiem:)

      Usuń
  18. Dzięki Waszemu blogowi, za namową męża wczoraj zrobilismy także ściane betonową. Krok po kroku, według waszych instrukcji i wyszło super:) Mam tylko jedno pytanie- jakiego dokłądnie gruntu użyliście do zabezpieczenia tynku? Jakiegoś specjalistycznego do takich ścian? Będę wdzięczna z a odpowiedź i jeszcze raz bardzo dziękuję za super pomysł!! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. użyliśmy zwykłego gruntu do ścian, którego używa się przed malowaniem, chyba Atlas. Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc :)
      również pozdrawiam !

      Usuń
    2. Czyli ten sam grunt na ścianę przed nałożeniem masy i po wyschnięciu ten sam grunt na wykończenie?

      Usuń
    3. dokładnie tak, my tak zrobiliśmy i po 2 latach wszystko jest ok

      Usuń
  19. Ściana super! Szukałam czegoś takiego, chcę zrobić całą łazienkę taką "surową", a przy tynkach dekoracyjnych czy farbach bym zbankrutowała :) Zastanawiam się tylko czy nakładać jakiś lakier na to... Hmmmm?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. do zabezpieczenia ściany użyliśmy zwykłego gruntu i po prawie dwóch latach nic się nie dzieje. Zależało nam na matowej, bardzo surowej ścianie bez połysków, dlatego tylko grunt, nie mam pojęcia jak zachowa się na takiej ścianie lakier... także powodzenia!

      Usuń
  20. Prezencja ściany faktycznie ciekawa. Beton jest taki charakterny i stąd zapewne jego tak wielka popularność w ostatnich latach. Do nowoczesnych wnętrz pasuje jak ulał.

    OdpowiedzUsuń
  21. Mam kilka pytań, chciałabym zrobic taka jedna sciane w swoim pokoju ALE no własnie.... moi domownicy prostestują,więc mam kilka pytań:
    1) Czy w domu bardzo sie przez zaprawe kurzy?
    2) Czy dam rade sama pomalowac scianę okolo 10m2? I czy ten tynk mi nie zaschnie po prostu...
    3) Czy jest mozliwosc ze tak zepsuję sobie scianę ze bedzie nie do odratowania? Bo jednak jestem laikiem jezeli chodzi o remonty
    Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Mam kilka pytań, chciałabym zrobic taka jedna sciane w swoim pokoju ALE no własnie.... moi domownicy prostestują,więc mam kilka pytań:
    1) Czy w domu bardzo sie przez zaprawe kurzy?
    2) Czy dam rade sama pomalowac scianę okolo 10m2? I czy ten tynk mi nie zaschnie po prostu...
    3) Czy jest mozliwosc ze tak zepsuję sobie scianę ze bedzie nie do odratowania? Bo jednak jestem laikiem jezeli chodzi o remonty
    Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń
  23. Witaj! Efekt super! Ciekawe czy poradziłabym sobie sama?! Mamy taką problematyczną ścianę w kuchni. Nałożyliśmy na nią farbę strukturalną w kolorze szarym, ale nie na całą powierzchnię tylko od podłogi na jakiś metr wysokości, Potem z pół metra przerwy (biała ściana) i znowu prawie pod sam sufit. Proszę, nie pytaj dlaczego, sama nie wiem co nam w głowie siedziało. :) I to Twoje rozwiązanie byłoby idealne! Chyba nie musiałabym nawet zdzierać tej "struktury" ze ściany, która w miejscu, w którym jest nałożona "wystaje" na milimetr. Miałam kilka pomysłów jak tą ścianę odmienić, ale chyba tylko a'la betonowa ściana nie wymusza wcześniejszego usunięcia obecnej warstwy farby strukturalnej, bo ja wiem ile to byłoby kurzu, a tego chciałabym uniknąć. Namówię męża na ten pomysł! I pokażę Waszą realizację, oczywiście! Pozdrawiam, Katarynka

    OdpowiedzUsuń
  24. Witam,
    czy przed nałożeniem tynku nie gruntowaliście istniejącej już pomalowanej ściany? Bezpośrednio na pomalowaną ścianę nakładaliście tynk i dopiero po jego nałożeniu wykonaliście gruntowanie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam zamias zadawać pytania zagłębić sie w komentarze. Wpierw grunt potem tynk i znowu grunt.

      Usuń
  25. Skąd taki piękny napis EAT? :D

    OdpowiedzUsuń
  26. Czy taki tynk będzie się trzymał na zagruntowanej płycie osb?

    OdpowiedzUsuń
  27. Na pewno nie jest to rozwiązanie drogie. Betonowa ściana wyszła bardzo realistycznie. Problem jest czyszczenie. Miałam taką ścianę i bardzo łapie kurz. Moja siostra ma nadal. Narzeka na czyszczenie, ale nie likwiduje. Teraz to bym zamontowała zamiast betonu prawdziwego fototapetę. Raz, że jest bardziej przewidywalna we wzorze, dwa nie ma szaleństwa remontowego, a trzy, że łatwiej ją umyć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem, że bardzo łapie kurz. Ściany mam ponad dwa lata i nie widzę żadnego na nich kurzu. Jak dla mnie to w ogóle są bezproblemowe, bo łatwo się czyści np.zachlapania w kuchni, ale jak widać nie każdemu musi odpowiadać. Za fototapetą nie przepadam.

      Usuń
    2. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie!Dziękuję za inspirację. Zastanawiam się, czy taka zaprawa sprawdzi się na ścianie z kominkiem, czy nie będzie się kruszyć pod wpływem ciepła?

      Usuń
    3. Świetnie to wygląda! Dziękuję za inspirację. Zastanawiam się jak sprawdzi się taka zaprawa na ścianie z kominkiem i czy pod wpływem ciepła nie będzie się kruszyć?

      Usuń
  28. Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie. Brawo dla Was!
    _______
    http://www.mirka.com/pl/pl/

    OdpowiedzUsuń
  29. bardzo ciekawy efekt końcowy, loftowe wnętrza są na ten czas moim faworytem;) chętnie zobaczyłabym kuchnię w całej okazałości:) też rozważam, aby zamiast malować użyć betonu czy tynku dekoracyjnego tylko ja chciałabym połączyć to z cegłą dekoracyjną dokładnie czymś takim http://www.sklep.nlux.pl/pl/p/Plytki-scienne-cegla-biala-recznie-formowana-/98 jednak nie jestem do końca przekonana czy to bd do siebie pasować? Może jakaś mała rada;)?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. beton / tynk dekoracyjny bardzo polecam, bo jest to powierzchnia, której w ogóle nie trzeba czyścić. Jeśli chodzi o połączenie cegły i betonu to radziłabym pozostać tylko przy jednym rozwiązaniu albo beton albo cegła, obie faktury na raz mogą przytłoczyć wnętrze.

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  30. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie uwierzył, że ludzie będą tworzyć imitację betonu ;) ależ ta moda się zmienia

    OdpowiedzUsuń
  31. Dobry i przydatny artykuł, którego z chęcią przeczytałem . Juz wkrótce sam będę wykonywał ścianę w ten sposób. mam pełno materiałów, impregnatów, które z pewnością się przydadzą. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  32. Efekt fajny do biura, ale w domu raczej się nie sprawdzi, przynajmniej jak dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  33. A u mnie wręcz przeciwnie taki beton architektoniczny widzę w moim nowym mieszkaniu, które za miesiąc będę urządzać :)

    OdpowiedzUsuń
  34. Wygląda to niezwykle interesująco, beton architektoniczny zachwycił mnie tyloma możliwościami.

    OdpowiedzUsuń
  35. Piękna ❤😍🖒👍👌👏 chcę Od dawna a poradzi sobie z łazienką proszę o podpowiedź pozdrawiampięknie Beata

    OdpowiedzUsuń
  36. Super pomysl, tez zgapie :) chce tez takie wyzlobienia zrobic a'la plyty betonowe wiec chyba musza byc dwie warstwy co nie? po jakim czasie mozna nakladac ta druga warstwe? niektorzy tez dodaja barwniki, czy tutaj był jakiś użyty? jesli chcialabym aby kolor wyszedl szaro -złoto-rdzawy to jakich barwnikow musialabym uzyc?
    bede wdzieczna za pomoc.

    OdpowiedzUsuń
  37. Hej ! naprawde super wyszlo. W weekand bede probowal u siebie zrobić taką ścianę😉 Myślicie , że zaprawa tynkarska utrzyma się na plycie osb dobrze zagruntowanej?
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  38. Czym zabezpieczyłaś grunt? Zastanawiam się nad twoim rozwiązaniem w kabinie prysznicowej. Ale jak zabezpieczyć przed wodą?

    OdpowiedzUsuń
  39. Bardzo pomocny poradnik. Osobiście bardzo mi się podobają takie wnętrza - bardzo proste a jednocześnie nowoczesne :) Pozdrawiam i czekam na kolejne ciekawe wpisy :)

    OdpowiedzUsuń
  40. W tym roku planuje remont salonu i marzy mi się właśnie taka betonowa ściana!<3

    OdpowiedzUsuń
  41. Cudne!!! Lada moment będę robić, chyba całe mieszkanko pociągnę ;) Czy sprawdził się u Was? I czym gruntować?
    Pozdrawiam, miłego dnia ;)
    ***Niki***

    OdpowiedzUsuń
  42. Witam . Zrobiłam według waszej instrukcji i efekt super , teraz chciałabym położyć bezbarwną bejcę do betonu i moje pytanie - czy impregnowaliscie od razu , po wyschnięciu , czy po dłuższym czasie ?
    Pozdrawiam i dziękuje za inspiracje :)

    OdpowiedzUsuń
  43. Witam . Zrobiłam sciane według waszych instrukcji i wyszło mega ! Mam pytanie - czy ścianę impregnowaliscie zaraz po wyschnięciu czy po dłuższym czasie ?
    Pozdrawiam i dziękuje za inspirację

    OdpowiedzUsuń
  44. Witam,
    a ja mam pytanie odnośnie lampy na zdjęciu gotowej ściany? Co to za produkt i gdzie dostępny? :) Szukam czegoś w tym stylu do ściany, na której mam 3 kinkiety blisko siebie. Dzięki z góry! Pozdrawiam.
    Dorota

    OdpowiedzUsuń
  45. Skorzystałam ze wskazówek . Za 40 zł efekt petarda. 20 minut i zrobione.

    OdpowiedzUsuń
  46. Jakim gruntem był na końcu pokryty "beton"?

    OdpowiedzUsuń