Kontury - relacja z targów

środa, października 29, 2014


Cześć jak się macie? wczoraj pisałam na fb ( tutaj link do naszego fanpaga https://www.facebook.com/designorbreakfast?ref=hl 'lajkujcie' jeśli lubicie nasz blog - będzie nam bardzo miło) że niedługo pojawi się relacja z targów we Wrocławiu i oto jest !

Pierwsze targi sztuki użytkowej we Wrocławiu dobiegły końca, ale jak się dowidziałam nie będą ostatnimi ! kolejna edycja ma się odbyć już wiosną 2015. Na inauguracji targów pojawiło się około 1,5 tys. osób kochających dobry design. Wszystko wskazuje na to, że kontury wpiszą się na stałe w kalendarzu wrocławskich wydarzeń - z czego jestem bardzo zadowolona :) 


Targi odbywały się z Browarze Mieszczańskim co sprawiło że odwiedzający mogli poczuć się jak w prawdziwych pracowniach projektowych. 
Po przekroczeniu bramy wejściowej przywitały nas bardzo sympatyczne dziewczyny i przybito nam pieczątki. Pierwsze stoisko które od razu rzuciło nam się w oczy to DOT DESIGN z pięknymi dizajnerskimi fotelami i sofami. W oddali było widać urocze i klimatyczne stoisko KWIATOWNIA, na surowych ścianach wisiały kolorowe plakaty i obrazy wykonania NAGU i OLD VINYL RECORDS ART które tworzyły fajną atmosferę. 
Było mnóstwo ludzi, w niektórych momentach musieliśmy się dosłownie przebijać przez te tłumy żeby przejść dalej.  

Jak opisałabym kontury? Industrialne wnętrza, surowe ściany, fajne doświetlenie stanowisk, dużo projektantów, tylko trochę za wąskie przejście między wystawcami, co spowodowało że nie widzieliśmy niektórych wystawianych produktów - a szkoda...Kolejne stanowiska cieszące się dużym zainteresowaniem to wielobranżowa spółdzielnia socjalna PANATO która pokazała torby produkowane metodami ekologicznymi z przetworzonych materiałów oraz pracownia RENAMENT z bardzo prostymi ale oryginalnymi lampami. Oprócz tego każdy miał też okazję spróbować sushi podawanych na PRZEZROCZYSTA czyli pięknych kuchennych talerzach czy napić się aromatycznej kawy od CZARNY DESZCZ. 

Zwiedzanie targów zakończyliśmy z małym niedosytem, chcieliśmy więcej ! ale i tak pierwszą edycję targów kontury uważam za sukces!  

A Wy jakie macie odczucia po konturach? 

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Fajnie, że są ludzie, którzy podejmują tego typu inicjatywy - oby więcej ;) Szybko z browaru jednak uciekłam, być może trafiłam na wielką fale ludzi i ciężko było się poruszać. Liczę też, że na wiosnę będzie więcej wystawców :D

    OdpowiedzUsuń